Sprawdź aktualne Promocje

Złożenie zamówienia oznacza akceptację regulaminu sklepu. Po złożeniu zamówienia otrzymasz, na wskazany adres e-mail, informacje o kolejnych etapach jego realizacji. W razie konieczności obsługa sklepu będzie się z Tobą kontaktować także telefonicznie. Pamiętaj, że przysługuje Tobie prawo odstąpienia od umowy, bez podania przyczyny.

Producenci

Skóra alergiczna jest bardzo wymagająca. Ze względu na alergię na wiele składników znajdujących się w produktach kosmetycznych, osoby z tym typem skóry muszą zwracać szczególną uwagę na stosowane przez siebie produkty. Warto pamiętać, że uszkodzenia skóry wywołane alergenami mogą pojawić się nie tylko na twarzy. Pokrzywka lub ciągłe uczucie pieczenia pojawiają się również na szyi lub innych częściach ciała, nawet jeśli nie miały bezpośredniego kontaktu ze składnikiem powodującym alergię. Warto stosować naturalne produkty z jakością potwierdzoną certyfikatem.

Olej Jojoba Rafinowany 4kg Olej Jojoba Rafinowany 4kg
Cena:

525,00 zł

( 1 kg = 131,25 zł )
szt
zobacz więcej
Pantenol 75% 1kg Chmara Blend Pantenol 75% 1kg Chmara Blend
Cena:

176,00 zł

( 1 kg = 176,00 zł )
szt
zobacz więcej
Alfa Bisabolol 100ml Chmara Blend Alfa Bisabolol 100ml Chmara Blend
Cena:

169,00 zł

( 1 l = 1 690,00 zł )
szt
zobacz więcej
Lanolina bezwodna 1kg Chmara Blend Lanolina bezwodna 1kg Chmara Blend
Cena:

167,00 zł

( 1 kg = 167,00 zł )
szt
zobacz więcej
Olej z Pestek Malin Nierafinowany 500ml Chmara Blend Olej z Pestek Malin Nierafinowany 500ml Chmara Blend
Cena:

149,00 zł

( 1 l = 298,00 zł )
szt
zobacz więcej
Olej z Baobabu Nierafinowany 500ml Chmara Blend Olej z Baobabu Nierafinowany 500ml Chmara Blend
Cena:

139,00 zł

( 1 l = 278,00 zł )
szt
zobacz więcej
Olej Jojoba Golden Nierafinowany 500ml Chmara Blend Olej Jojoba Golden Nierafinowany 500ml Chmara Blend
Cena:

99,90 zł

( 1 l = 199,80 zł )
szt
zobacz więcej
Lanolina bezwodna 450g do maści Chmara Blend Lanolina bezwodna 450g do maści Chmara Blend
Cena:

89,90 zł

( 1 kg = 199,78 zł )
szt
zobacz więcej
Ektoina 30g Chmara Blend Ektoina 30g Chmara Blend
Cena:

84,99 zł

( 1 kg = 2 833,00 zł )
zobacz więcej
Hydrolat z Rumianku Rzymskiego Organic 500ml Esent Hydrolat z Rumianku Rzymskiego Organic 500ml Esent
Producent: Esent
Cena:

74,90 zł

( 1 l = 149,80 zł )
szt
zobacz więcej
Olej z pestek malin nierafinowany 200ml Chmara Blend Olej z pestek malin nierafinowany 200ml Chmara Blend
Cena:

72,90 zł

( 1 l = 364,50 zł )
szt
zobacz więcej
Masło Kakaowe Nierafinowane 200g Chmara Blend Masło Kakaowe Nierafinowane 200g Chmara Blend
Cena:

59,90 zł

( 1 kg = 299,50 zł )
szt
zobacz więcej
Alfa Bisabolol 30ml Chmara Blend Alfa Bisabolol 30ml Chmara Blend
Cena:

59,90 zł

( 1 l = 1 996,67 zł )
szt
zobacz więcej
Olej Jojoba Golden Nierafinowany 200ml Chmara Blend Olej Jojoba Golden Nierafinowany 200ml Chmara Blend
Cena:

54,00 zł

( 1 l = 270,00 zł )
szt
zobacz więcej
D-pantenol Prowitamina B5 75% 200g Chmara Blend D-pantenol Prowitamina B5 75% 200g Chmara Blend
Cena:

52,90 zł

( 1 kg = 264,50 zł )
szt
zobacz więcej
Lanolina Bezwodna 180g Chmara Blend Lanolina Bezwodna 180g Chmara Blend
Cena:

49,90 zł

( 1 kg = 277,22 zł )
szt
zobacz więcej
Olej z Pestek winogron Rafinowany 1L Chmara Blend Olej z Pestek winogron Rafinowany 1L Chmara Blend
Cena:

49,90 zł

( 1 l = 49,90 zł )
szt
zobacz więcej
Masło Mango Rafinowane 180g Chmara Blend Masło Mango Rafinowane 180g Chmara Blend
Cena:

35,90 zł

( 1 kg = 199,44 zł )
szt
zobacz więcej

Charakterystyka cery alergicznej

Skóra alergiczna charakteryzuje się nadmierną wrażliwością na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne i wewnętrzne. Objawy mogą obejmować swędzenie, pieczenie, zaczerwienienie, obrzęk i wysypki. W celu uniknięcia negatywnych reakcji, ważne jest stosowanie naturalnych produktów, które nie zawierają szkodliwych składników chemicznych.

Przyczyny powstawania cery alergicznej

Przyczynami powstawania skóry alergicznej mogą być takie czynniki zewnętrzne jak:  kontakt z substancjami drażniącymi (chemikalia do czyszczenia, detergenty i kosmetyki). Do czynników wewnętrznych możemy zaliczyć dziedziczne skłonności, choroby autoimmunologiczne, stres i nieprawidłową dietę.

Najlepsze naturalne składniki do pielęgnacji cery alergicznej

Warto wybierać substancje, które łagodzą podrażnienia i pomagają zregenerować uszkodzoną skórę. Jednym z takich produktów jest olej jojoba, który ma podobne właściwości do naturalnego sebum produkowanego przez skórę. Dzięki temu nie tylko nawilża skórę, ale również pomaga regulować jej wydzielanie sebum, co jest szczególnie ważne w przypadku cery skłonnej do alergii.

Kolejnym składnikiem, który warto uwzględnić w pielęgnacji cery alergicznej, jest olej z pestek malin. Bogaty w antyoksydanty i kwasy tłuszczowe, które pomagają w walce z wolnymi rodnikami i poprawiają elastyczność skóry. Zawiera także naturalne filtry przeciwsłoneczne.

D-pantenol to następny składnik, który warto uwzględnić w pielęgnacji cery alergicznej. Witamina B5 pomaga w regeneracji skóry i łagodzeniu podrażnień. Ma również właściwości nawilżające, co jest szczególnie ważne dla osób z suchą skórą, która często towarzyszy cerze alergicznej.

Ostatnim składnikiem, który polecamy do pielęgnacji cery alergicznej, jest masło kakaowe. To naturalny emolient, który pomaga w utrzymaniu skóry w dobrej kondycji i łagodzi podrażnienia. Ponadto jest bogate w antyoksydanty, które pomagają w walce z wolnymi rodnikami i opóźniają procesy starzenia się skóry.

 

Produkt dnia
Ektoina 5g Chmara Blend
Ektoina 5g Chmara Blend

16,90 zł

szt
Promocje
Nadtlenek Wodoru 3% 500ml Stanlab Data 12.2026
Nadtlenek Wodoru 3% 500ml Stanlab Data 12.2026

11,19 zł

Cena regularna: 13,99 zł

Najniższa cena: 13,99 zł
szt
Isoamyl Laurate 200ml Chmara Blend
Isoamyl Laurate 200ml Chmara Blend

24,43 zł

Cena regularna: 34,90 zł

Najniższa cena: 27,92 zł
szt
Isoamyl Laurate 100ml Chmara Blend
Isoamyl Laurate 100ml Chmara Blend

13,93 zł

Cena regularna: 19,90 zł

Najniższa cena: 15,92 zł
szt
GSC Emulgator Do Kremu, Balsamu 1kg Zrób Swój Kosmetyk
GSC Emulgator Do Kremu, Balsamu 1kg Zrób Swój Kosmetyk

67,92 zł

Cena regularna: 79,90 zł

Najniższa cena: 79,90 zł
Ekstrakt Olejowy (Macerat) z Koniczyny Czerwonej 50ml Chmara Blend Data 09.12.2026
Ekstrakt Olejowy (Macerat) z Koniczyny Czerwonej 50ml Chmara Blend Data 09.12.2026

9,03 zł

Cena regularna: 12,90 zł

Najniższa cena: 10,32 zł
szt
Ekstrakt Olejowy (Macerat) z Koniczyny Czerwonej 150ml Chmara Blend Data 09.12.2026
Ekstrakt Olejowy (Macerat) z Koniczyny Czerwonej 150ml Chmara Blend Data 09.12.2026

20,93 zł

Cena regularna: 29,90 zł

Najniższa cena: 23,92 zł
szt
Olej z nasion Buraka zimnotłoczony nierafinowany 50ml Esent Data 10.2026
Olej z nasion Buraka zimnotłoczony nierafinowany 50ml Esent Data 10.2026

4,38 zł

Cena regularna: 21,90 zł

Najniższa cena: 6,57 zł
szt
Olejek Zapachowy Herbata Cynamonowa 10ml Naturalne Aromaty Data 20.12.2026
Olejek Zapachowy Herbata Cynamonowa 10ml Naturalne Aromaty Data 20.12.2026

4,53 zł

Cena regularna: 6,47 zł

Najniższa cena: 6,47 zł
szt
Olej z Pestek Jabłka Nierafinowany 50ml Esent Data 21.11.2026
Olej z Pestek Jabłka Nierafinowany 50ml Esent Data 21.11.2026

17,94 zł

Cena regularna: 29,90 zł

Najniższa cena: 29,90 zł
GSC Emulgator Do Kremu, Balsamu 500g Zrób Swój Kosmetyk
GSC Emulgator Do Kremu, Balsamu 500g Zrób Swój Kosmetyk

37,73 zł

Cena regularna: 53,90 zł

Najniższa cena: 43,12 zł
szt
Ekstrakt Olejowy z Palmy Sabałowej, Palma Sabałowa (Macerat) 150ml Chmara Blend Data 12.11.2026
Ekstrakt Olejowy z Palmy Sabałowej, Palma Sabałowa (Macerat) 150ml Chmara Blend Data 12.11.2026

15,75 zł

Cena regularna: 35,00 zł

Najniższa cena: 19,25 zł
szt
Isopropyl Myristate Mirystynian Izopropylu 500ml Zrób Swój Kosmetyk Data 19.11.2026
Isopropyl Myristate Mirystynian Izopropylu 500ml Zrób Swój Kosmetyk Data 19.11.2026

25,74 zł

Cena regularna: 42,90 zł

Najniższa cena: 30,03 zł
szt
Olejek zapachowy Słodkie wspomnienia 10ml Naturalne Aromaty Data 19.10.2026
Olejek zapachowy Słodkie wspomnienia 10ml Naturalne Aromaty Data 19.10.2026

2,80 zł

Cena regularna: 6,99 zł

Najniższa cena: 6,99 zł
szt
Olejek zapachowy Imbirowa pasja 10ml Naturalne Aromaty Data 15.10.2026
Olejek zapachowy Imbirowa pasja 10ml Naturalne Aromaty Data 15.10.2026

1,95 zł

Cena regularna: 6,49 zł

Najniższa cena: 3,25 zł
szt
Olejek Eteryczny Goździk z Grapefruitem 10ml Naturalne Aromaty Data 21.12.2026
Olejek Eteryczny Goździk z Grapefruitem 10ml Naturalne Aromaty Data 21.12.2026

7,19 zł

Cena regularna: 8,99 zł

Najniższa cena: 8,99 zł
szt
Kwas glikolowy 70% poj. 30ml Esent Data 11.2026
Kwas glikolowy 70% poj. 30ml Esent Data 11.2026

25,59 zł

Cena regularna: 31,99 zł

Najniższa cena: 31,99 zł
szt
CLEAR Oleoactif na trądzik 10 ml Esent Data 11.2026
CLEAR Oleoactif na trądzik 10 ml Esent Data 11.2026

20,34 zł

Cena regularna: 33,90 zł

Najniższa cena: 23,73 zł
Lift Oleoactif 10 ml - anti ageing Esent Data 12.2026
Lift Oleoactif 10 ml - anti ageing Esent Data 12.2026

31,60 zł

Cena regularna: 39,50 zł

Najniższa cena: 39,50 zł
szt
Olejek Eteryczny Kamfora 10ml Naturalne Aromaty Data 18.11.2026
Olejek Eteryczny Kamfora 10ml Naturalne Aromaty Data 18.11.2026

6,23 zł

Cena regularna: 8,90 zł

Najniższa cena: 8,90 zł
szt
Butelka Szklana BRĄZOWA 50ml z Pipetą ZŁOTO - BIAŁA
Butelka Szklana BRĄZOWA 50ml z Pipetą ZŁOTO - BIAŁA

4,05 zł

Cena regularna: 4,50 zł

Najniższa cena: 4,50 zł
szt
Konserwant ekologiczny z kokosa ( AMTicide Coconut) 10ml Esent Data 01.11.2026
Konserwant ekologiczny z kokosa ( AMTicide Coconut) 10ml Esent Data 01.11.2026

3,95 zł

Cena regularna: 7,90 zł

Najniższa cena: 7,90 zł
szt
Olejek Zapachowy Tiramisu 10ml Naturalne Aromaty Data 14.12.2026
Olejek Zapachowy Tiramisu 10ml Naturalne Aromaty Data 14.12.2026

4,19 zł

Cena regularna: 6,99 zł

Najniższa cena: 5,59 zł
szt
Olejek Eteryczny Kajeput 10ml Naturalne Aromaty Data 19.12.2026
Olejek Eteryczny Kajeput 10ml Naturalne Aromaty Data 19.12.2026

7,19 zł

Cena regularna: 8,99 zł

Najniższa cena: 8,99 zł
szt
Nowości
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl