Sprawdź aktualne Promocje

Złożenie zamówienia oznacza akceptację regulaminu sklepu. Po złożeniu zamówienia otrzymasz, na wskazany adres e-mail, informacje o kolejnych etapach jego realizacji. W razie konieczności obsługa sklepu będzie się z Tobą kontaktować także telefonicznie. Pamiętaj, że przysługuje Tobie prawo odstąpienia od umowy, bez podania przyczyny.

Producenci

Naturalne składniki, które pomogą w pozbyciu się blizn oraz rozstępów. W naszym sklepie znajdziesz skuteczne półprodukty, dzięki którym możesz stworzyć kosmetyk i uporać się z niechcianymi bliznami na skórze.

Betaina z Buraka 100g Chmara Blend Betaina z Buraka 100g Chmara Blend
Cena:

21,90 zł

( 1 kg = 219,00 zł )
szt
zobacz więcej
Betaina z Buraka 250g Chmara Blend Betaina z Buraka 250g Chmara Blend
Cena:

45,90 zł

( 1 szt = 183,60 zł )
szt
zobacz więcej
Betaina z Buraka 500g Chmara Blend Betaina z Buraka 500g Chmara Blend
Cena:

85,00 zł

( 1 kg = 170,00 zł )
zobacz więcej
Betaina z Buraka 50g Chmara Blend Betaina z Buraka 50g Chmara Blend
Cena:

9,90 zł

( 1 kg = 198,00 zł )
szt
zobacz więcej
Ekstrakt Olejowy (Macerat) z Arniki  200ml Chmara Blend Ekstrakt Olejowy (Macerat) z Arniki 200ml Chmara Blend
Cena:

39,90 zł

( 1 l = 199,50 zł )
szt
zobacz więcej
Ekstrakt Olejowy (Macerat) z Arniki 500ml Chmara Blend Ekstrakt Olejowy (Macerat) z Arniki 500ml Chmara Blend
Cena:

69,90 zł

( 1 l = 139,80 zł )
szt
zobacz więcej
Ekstrakt olejowy z arniki (arnika) 50ml Chmara Blend Ekstrakt olejowy z arniki (arnika) 50ml Chmara Blend
Cena:

15,99 zł

( 1 l = 319,80 zł )
szt
zobacz więcej
Ekstrakt Olejowy z Bursztynu 150ml Chmara Blend Ekstrakt Olejowy z Bursztynu 150ml Chmara Blend
Cena:

39,90 zł

( 1 l = 266,00 zł )
szt
zobacz więcej
Ekstrakt Olejowy z Bursztynu 50ml Chmara Blend Ekstrakt Olejowy z Bursztynu 50ml Chmara Blend
Cena:

15,90 zł

( 1 l = 318,00 zł )
szt
zobacz więcej
Ekstrakt Olejowy z kocanki 150ml Chmara Blend Ekstrakt Olejowy z kocanki 150ml Chmara Blend
Cena:

29,90 zł

( 1 l = 199,33 zł )
szt
zobacz więcej
Hydrolat z kwiatu pomarańczy (Neroli) 100ml Esent Hydrolat z kwiatu pomarańczy (Neroli) 100ml Esent
Producent: Esent
Cena:

15,49 zł

( 1 l = 154,90 zł )
szt
zobacz więcej
Hydrolat z Oczarowca Wirginijskiego  100ml Esent Hydrolat z Oczarowca Wirginijskiego 100ml Esent
Producent: Esent
Cena:

20,90 zł

( 1 l = 209,00 zł )
szt
zobacz więcej
Hydrolat z Róży Damasceńskiej 100ml Esent Hydrolat z Róży Damasceńskiej 100ml Esent
Producent: Esent
Cena:

19,90 zł

( 1 l = 199,00 zł )
szt
zobacz więcej
Hydrolat z Zielonej Herbaty - organic 100ml ECOCERT Esent Hydrolat z Zielonej Herbaty - organic 100ml ECOCERT Esent
Producent: Esent
Cena:

15,99 zł

( 1 l = 159,90 zł )
szt
zobacz więcej
Hydrolat z Zielonej Herbaty 500ml Esent Hydrolat z Zielonej Herbaty 500ml Esent
Producent: Esent
Cena:

56,90 zł

( 1 l = 113,80 zł )
szt
zobacz więcej
Korund do mikrodermabrazji 115 g Esent Korund do mikrodermabrazji 115 g Esent
Producent: Esent
Cena:

6,70 zł

( 1 kg = 58,26 zł )
szt
zobacz więcej
Kwas mlekowy 80% Gatunek Czysty 1L Biomus Kwas mlekowy 80% Gatunek Czysty 1L Biomus
Producent: Biomus
Cena:

29,00 zł

( 1 l = 29,00 zł )
szt
zobacz więcej
Masło Kakaowe Nierafinowane 200g Chmara Blend Masło Kakaowe Nierafinowane 200g Chmara Blend
Cena:

59,90 zł

( 1 kg = 299,50 zł )
szt
zobacz więcej

Blizny i rozstępy – czy można się ich pozbyć?

Blizny i rozstępy stanowią problem, z którym zmaga się wiele osób i który niełatwo usunąć. Redukcja blizn jest czasochłonna, wymagająca i niejednokrotnie kosztowna. Nie znaczy to jednak, że blizn i rozstępów nie da się usunąć. Musimy jednak być cierpliwi i systematyczni w pielęgnacji miejsc pokrytych bliznami.

Blizny a rozstępy

Blizny to nic innego jak ubytki skóry. Są pozostałością po głębokim nacięciu czy uszkodzeniu skóry – pamiątką po cesarskim cięciu, poparzeniu, młodzieńczym trądziku czy nieszczęśliwym wypadku. Blizny zostają na ciele po wygojeniu się rany. Rozstępy to natomiast rodzaj blizn, który powstaje w wyniku kurczenia bądź rozciągania się skóry w niedługim czasie. Rozstępy pojawiają się najczęściej u kobiet w ciąży, ale także w okresie dorastania i w sytuacjach nagłego spadku bądź przyrostu wagi. Początkowe czerwono-fioletowe paski na ciele oznaczają stan zapalny (faza zapalna). Z czasem zmieniają barwę na perłowobiałą, co oznacza gojenie i bliznowacenie skóry (faza zanikowa). Rozstępy pojawiają się zwykle na udach, brzuchu, pośladkach i ramionach.

Pielęgnacja blizn i rozstępów

W naszym asortymencie znajdziesz wiele półproduktów do tworzenia kosmetyków do pielęgnacji blizn i rozstępów. Naturalne kosmetyki na blizny pozwolą zmniejszyć ich widoczność. Zawierają one substancje rozjaśniające blizny. Składniki na rozjaśnienie rozstępów znajdują się w różnego rodzaju olejach i wyciągach. Olej z owoców dzikiej róży regeneruje skórę i redukuje różne rodzaje blizn. Podobnie olej tamanu czy olej z pestek dyni. Wyciąg z aloesu  przyspiesza gojenie ran i wygładza blizny już w gotowych kosmetykach.

Domowe sposoby na blizny i rozstępy

Aby wzmocnić działanie kosmetyków, warto sięgnąć po domowe sposoby na blizny i rozstępy. Redukcję blizn dobrze rozpocząć od stworzenia menu bazującego na zdrowych produktach. Warto jeść warzywa i owoce, produkty pełnoziarniste, oliwę i rośliny strączkowe. Należy także pamiętać o nawadnianiu organizmu. Miejsca pokryte bliznami można szczotkować na sucho i raz w tygodniu wykonywać peeling, który usunie martwy naskórek.

Produkt dnia
Ektoina 5g Chmara Blend
Ektoina 5g Chmara Blend

16,90 zł

szt
Promocje
Nadtlenek Wodoru 3% 500ml Stanlab Data 12.2026
Nadtlenek Wodoru 3% 500ml Stanlab Data 12.2026

11,19 zł

Cena regularna: 13,99 zł

Najniższa cena: 13,99 zł
szt
Isoamyl Laurate 200ml Chmara Blend
Isoamyl Laurate 200ml Chmara Blend

24,43 zł

Cena regularna: 34,90 zł

Najniższa cena: 27,92 zł
szt
Isoamyl Laurate 100ml Chmara Blend
Isoamyl Laurate 100ml Chmara Blend

13,93 zł

Cena regularna: 19,90 zł

Najniższa cena: 15,92 zł
szt
GSC Emulgator Do Kremu, Balsamu 1kg Zrób Swój Kosmetyk
GSC Emulgator Do Kremu, Balsamu 1kg Zrób Swój Kosmetyk

67,92 zł

Cena regularna: 79,90 zł

Najniższa cena: 79,90 zł
Ekstrakt Olejowy (Macerat) z Koniczyny Czerwonej 50ml Chmara Blend Data 09.12.2026
Ekstrakt Olejowy (Macerat) z Koniczyny Czerwonej 50ml Chmara Blend Data 09.12.2026

9,03 zł

Cena regularna: 12,90 zł

Najniższa cena: 10,32 zł
szt
Ekstrakt Olejowy (Macerat) z Koniczyny Czerwonej 150ml Chmara Blend Data 09.12.2026
Ekstrakt Olejowy (Macerat) z Koniczyny Czerwonej 150ml Chmara Blend Data 09.12.2026

20,93 zł

Cena regularna: 29,90 zł

Najniższa cena: 23,92 zł
szt
Olej z nasion Buraka zimnotłoczony nierafinowany 50ml Esent Data 10.2026
Olej z nasion Buraka zimnotłoczony nierafinowany 50ml Esent Data 10.2026

4,38 zł

Cena regularna: 21,90 zł

Najniższa cena: 6,57 zł
szt
Olejek Zapachowy Herbata Cynamonowa 10ml Naturalne Aromaty Data 20.12.2026
Olejek Zapachowy Herbata Cynamonowa 10ml Naturalne Aromaty Data 20.12.2026

4,53 zł

Cena regularna: 6,47 zł

Najniższa cena: 6,47 zł
szt
Olej z Pestek Jabłka Nierafinowany 50ml Esent Data 21.11.2026
Olej z Pestek Jabłka Nierafinowany 50ml Esent Data 21.11.2026

17,94 zł

Cena regularna: 29,90 zł

Najniższa cena: 29,90 zł
GSC Emulgator Do Kremu, Balsamu 500g Zrób Swój Kosmetyk
GSC Emulgator Do Kremu, Balsamu 500g Zrób Swój Kosmetyk

37,73 zł

Cena regularna: 53,90 zł

Najniższa cena: 43,12 zł
szt
Ekstrakt Olejowy z Palmy Sabałowej, Palma Sabałowa (Macerat) 150ml Chmara Blend Data 12.11.2026
Ekstrakt Olejowy z Palmy Sabałowej, Palma Sabałowa (Macerat) 150ml Chmara Blend Data 12.11.2026

15,75 zł

Cena regularna: 35,00 zł

Najniższa cena: 19,25 zł
szt
Isopropyl Myristate Mirystynian Izopropylu 500ml Zrób Swój Kosmetyk Data 19.11.2026
Isopropyl Myristate Mirystynian Izopropylu 500ml Zrób Swój Kosmetyk Data 19.11.2026

25,74 zł

Cena regularna: 42,90 zł

Najniższa cena: 30,03 zł
szt
Olejek zapachowy Słodkie wspomnienia 10ml Naturalne Aromaty Data 19.10.2026
Olejek zapachowy Słodkie wspomnienia 10ml Naturalne Aromaty Data 19.10.2026

2,80 zł

Cena regularna: 6,99 zł

Najniższa cena: 6,99 zł
szt
Olejek zapachowy Imbirowa pasja 10ml Naturalne Aromaty Data 15.10.2026
Olejek zapachowy Imbirowa pasja 10ml Naturalne Aromaty Data 15.10.2026

1,95 zł

Cena regularna: 6,49 zł

Najniższa cena: 3,25 zł
szt
Olejek Eteryczny Goździk z Grapefruitem 10ml Naturalne Aromaty Data 21.12.2026
Olejek Eteryczny Goździk z Grapefruitem 10ml Naturalne Aromaty Data 21.12.2026

7,19 zł

Cena regularna: 8,99 zł

Najniższa cena: 8,99 zł
szt
Kwas glikolowy 70% poj. 30ml Esent Data 11.2026
Kwas glikolowy 70% poj. 30ml Esent Data 11.2026

25,59 zł

Cena regularna: 31,99 zł

Najniższa cena: 31,99 zł
szt
CLEAR Oleoactif na trądzik 10 ml Esent Data 11.2026
CLEAR Oleoactif na trądzik 10 ml Esent Data 11.2026

20,34 zł

Cena regularna: 33,90 zł

Najniższa cena: 23,73 zł
Lift Oleoactif 10 ml - anti ageing Esent Data 12.2026
Lift Oleoactif 10 ml - anti ageing Esent Data 12.2026

31,60 zł

Cena regularna: 39,50 zł

Najniższa cena: 39,50 zł
szt
Olejek Eteryczny Kamfora 10ml Naturalne Aromaty Data 18.11.2026
Olejek Eteryczny Kamfora 10ml Naturalne Aromaty Data 18.11.2026

6,23 zł

Cena regularna: 8,90 zł

Najniższa cena: 8,90 zł
szt
Butelka Szklana BRĄZOWA 50ml z Pipetą ZŁOTO - BIAŁA
Butelka Szklana BRĄZOWA 50ml z Pipetą ZŁOTO - BIAŁA

4,05 zł

Cena regularna: 4,50 zł

Najniższa cena: 4,50 zł
szt
Konserwant ekologiczny z kokosa ( AMTicide Coconut) 10ml Esent Data 01.11.2026
Konserwant ekologiczny z kokosa ( AMTicide Coconut) 10ml Esent Data 01.11.2026

3,95 zł

Cena regularna: 7,90 zł

Najniższa cena: 7,90 zł
szt
Olejek Zapachowy Tiramisu 10ml Naturalne Aromaty Data 14.12.2026
Olejek Zapachowy Tiramisu 10ml Naturalne Aromaty Data 14.12.2026

4,19 zł

Cena regularna: 6,99 zł

Najniższa cena: 5,59 zł
szt
Olejek Eteryczny Kajeput 10ml Naturalne Aromaty Data 19.12.2026
Olejek Eteryczny Kajeput 10ml Naturalne Aromaty Data 19.12.2026

7,19 zł

Cena regularna: 8,99 zł

Najniższa cena: 8,99 zł
szt
Nowości
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl