Sprawdź aktualne Promocje

Złożenie zamówienia oznacza akceptację regulaminu sklepu. Po złożeniu zamówienia otrzymasz, na wskazany adres e-mail, informacje o kolejnych etapach jego realizacji. W razie konieczności obsługa sklepu będzie się z Tobą kontaktować także telefonicznie. Pamiętaj, że przysługuje Tobie prawo odstąpienia od umowy, bez podania przyczyny.

Producenci

Naturalne składniki, które pomogą w pozbyciu się blizn oraz rozstępów. W naszym sklepie znajdziesz skuteczne półprodukty, dzięki którym możesz stworzyć kosmetyk i uporać się z niechcianymi bliznami na skórze.

Witamina C w oleju - Tetraizopalmitynian askorbylu 10ml Esent Witamina C w oleju - Tetraizopalmitynian askorbylu 10ml Esent
Producent: Esent
Cena:

75,90 zł

( 1 l = 7 590,00 zł )
szt
zobacz więcej
Sól z Morza Martwego 1kg Sól z Morza Martwego 1kg
Cena:

16,00 zł

( 1 kg = 16,00 zł )
szt
zobacz więcej
Smocza krew działanie przeciwzmarszczkowe 30ml Esent Smocza krew działanie przeciwzmarszczkowe 30ml Esent
Producent: Esent
Cena:

45,00 zł

( 1 l = 1 500,00 zł )
szt
zobacz więcej
Skwalan z Oliwek 50ml Chmara Blend Skwalan z Oliwek 50ml Chmara Blend
Cena:

35,90 zł

( 1 l = 718,00 zł )
szt
zobacz więcej
Skwalan z Oliwek 200ml Chmara Blend Skwalan z Oliwek 200ml Chmara Blend
Cena:

97,00 zł

( 1 l = 485,00 zł )
szt
zobacz więcej
Papaina (SpecPure PPN20 -200 U/g) 10g Esent Papaina (SpecPure PPN20 -200 U/g) 10g Esent
Producent: Esent
Cena:

19,50 zł

( 1 szt = 1 950,00 zł )
zobacz więcej
Olejek Eteryczny Mandarynka 10ml Naturalne Aromaty Olejek Eteryczny Mandarynka 10ml Naturalne Aromaty
Cena:

7,90 zł

( 1 l = 790,00 zł )
szt
zobacz więcej
Olej z Wiesiołka Nierafinowany 50ml Esent Olej z Wiesiołka Nierafinowany 50ml Esent
Producent: Esent
Cena:

21,90 zł

( 1 l = 438,00 zł )
szt
zobacz więcej
Olej z Rokitnika Nierafinowany 50ml Chmara Blend Olej z Rokitnika Nierafinowany 50ml Chmara Blend
Cena:

19,90 zł

( 1 l = 398,00 zł )
szt
zobacz więcej
Olej z Rokitnika Nierafinowany 200ml Chmara Blend Olej z Rokitnika Nierafinowany 200ml Chmara Blend
Cena:

59,90 zł

( 1 l = 299,50 zł )
szt
zobacz więcej
Olej z Nasion Sacha INCHI Nierafinowany 30ml Esent Olej z Nasion Sacha INCHI Nierafinowany 30ml Esent
Producent: Esent
Cena:

24,90 zł

( 1 l = 830,00 zł )
szt
zobacz więcej
Olej z nasion Dzikiej Róży Nierafinowany 50ml Chmara Blend Olej z nasion Dzikiej Róży Nierafinowany 50ml Chmara Blend
Cena:

27,90 zł

( 1 l = 558,00 zł )
zobacz więcej
Olej z Baobabu Nierafinowany 50ml Chmara Blend Olej z Baobabu Nierafinowany 50ml Chmara Blend
Cena:

19,90 zł

( 1 l = 398,00 zł )
szt
zobacz więcej
Olej z Baobabu Nierafinowany 500ml Chmara Blend Olej z Baobabu Nierafinowany 500ml Chmara Blend
Cena:

139,00 zł

( 1 l = 278,00 zł )
szt
zobacz więcej
Olej z Baobabu Nierafinowany 200ml Chmara Blend Olej z Baobabu Nierafinowany 200ml Chmara Blend
Cena:

59,90 zł

( 1 l = 299,50 zł )
szt
zobacz więcej

Blizny i rozstępy – czy można się ich pozbyć?

Blizny i rozstępy stanowią problem, z którym zmaga się wiele osób i który niełatwo usunąć. Redukcja blizn jest czasochłonna, wymagająca i niejednokrotnie kosztowna. Nie znaczy to jednak, że blizn i rozstępów nie da się usunąć. Musimy jednak być cierpliwi i systematyczni w pielęgnacji miejsc pokrytych bliznami.

Blizny a rozstępy

Blizny to nic innego jak ubytki skóry. Są pozostałością po głębokim nacięciu czy uszkodzeniu skóry – pamiątką po cesarskim cięciu, poparzeniu, młodzieńczym trądziku czy nieszczęśliwym wypadku. Blizny zostają na ciele po wygojeniu się rany. Rozstępy to natomiast rodzaj blizn, który powstaje w wyniku kurczenia bądź rozciągania się skóry w niedługim czasie. Rozstępy pojawiają się najczęściej u kobiet w ciąży, ale także w okresie dorastania i w sytuacjach nagłego spadku bądź przyrostu wagi. Początkowe czerwono-fioletowe paski na ciele oznaczają stan zapalny (faza zapalna). Z czasem zmieniają barwę na perłowobiałą, co oznacza gojenie i bliznowacenie skóry (faza zanikowa). Rozstępy pojawiają się zwykle na udach, brzuchu, pośladkach i ramionach.

Pielęgnacja blizn i rozstępów

W naszym asortymencie znajdziesz wiele półproduktów do tworzenia kosmetyków do pielęgnacji blizn i rozstępów. Naturalne kosmetyki na blizny pozwolą zmniejszyć ich widoczność. Zawierają one substancje rozjaśniające blizny. Składniki na rozjaśnienie rozstępów znajdują się w różnego rodzaju olejach i wyciągach. Olej z owoców dzikiej róży regeneruje skórę i redukuje różne rodzaje blizn. Podobnie olej tamanu czy olej z pestek dyni. Wyciąg z aloesu  przyspiesza gojenie ran i wygładza blizny już w gotowych kosmetykach.

Domowe sposoby na blizny i rozstępy

Aby wzmocnić działanie kosmetyków, warto sięgnąć po domowe sposoby na blizny i rozstępy. Redukcję blizn dobrze rozpocząć od stworzenia menu bazującego na zdrowych produktach. Warto jeść warzywa i owoce, produkty pełnoziarniste, oliwę i rośliny strączkowe. Należy także pamiętać o nawadnianiu organizmu. Miejsca pokryte bliznami można szczotkować na sucho i raz w tygodniu wykonywać peeling, który usunie martwy naskórek.

Produkt dnia
Promocje
Nadtlenek Wodoru 3% 500ml Stanlab Data 12.2026
Nadtlenek Wodoru 3% 500ml Stanlab Data 12.2026

11,19 zł

Cena regularna: 13,99 zł

Najniższa cena: 13,99 zł
szt
Isoamyl Laurate 200ml Chmara Blend
Isoamyl Laurate 200ml Chmara Blend

24,43 zł

Cena regularna: 34,90 zł

Najniższa cena: 27,92 zł
szt
Isoamyl Laurate 100ml Chmara Blend
Isoamyl Laurate 100ml Chmara Blend

13,93 zł

Cena regularna: 19,90 zł

Najniższa cena: 15,92 zł
szt
GSC Emulgator Do Kremu, Balsamu 1kg Zrób Swój Kosmetyk
GSC Emulgator Do Kremu, Balsamu 1kg Zrób Swój Kosmetyk

67,92 zł

Cena regularna: 79,90 zł

Najniższa cena: 79,90 zł
Ekstrakt Olejowy (Macerat) z Koniczyny Czerwonej 50ml Chmara Blend Data 09.12.2026
Ekstrakt Olejowy (Macerat) z Koniczyny Czerwonej 50ml Chmara Blend Data 09.12.2026

9,03 zł

Cena regularna: 12,90 zł

Najniższa cena: 10,32 zł
szt
Ekstrakt Olejowy (Macerat) z Koniczyny Czerwonej 150ml Chmara Blend Data 09.12.2026
Ekstrakt Olejowy (Macerat) z Koniczyny Czerwonej 150ml Chmara Blend Data 09.12.2026

20,93 zł

Cena regularna: 29,90 zł

Najniższa cena: 23,92 zł
szt
Olej z nasion Buraka zimnotłoczony nierafinowany 50ml Esent Data 10.2026
Olej z nasion Buraka zimnotłoczony nierafinowany 50ml Esent Data 10.2026

4,38 zł

Cena regularna: 21,90 zł

Najniższa cena: 6,57 zł
szt
Olejek Zapachowy Herbata Cynamonowa 10ml Naturalne Aromaty Data 20.12.2026
Olejek Zapachowy Herbata Cynamonowa 10ml Naturalne Aromaty Data 20.12.2026

4,53 zł

Cena regularna: 6,47 zł

Najniższa cena: 6,47 zł
szt
Olej z Pestek Jabłka Nierafinowany 50ml Esent Data 21.11.2026
Olej z Pestek Jabłka Nierafinowany 50ml Esent Data 21.11.2026

17,94 zł

Cena regularna: 29,90 zł

Najniższa cena: 29,90 zł
GSC Emulgator Do Kremu, Balsamu 500g Zrób Swój Kosmetyk
GSC Emulgator Do Kremu, Balsamu 500g Zrób Swój Kosmetyk

37,73 zł

Cena regularna: 53,90 zł

Najniższa cena: 43,12 zł
szt
Ekstrakt Olejowy z Palmy Sabałowej, Palma Sabałowa (Macerat) 150ml Chmara Blend Data 12.11.2026
Ekstrakt Olejowy z Palmy Sabałowej, Palma Sabałowa (Macerat) 150ml Chmara Blend Data 12.11.2026

15,75 zł

Cena regularna: 35,00 zł

Najniższa cena: 19,25 zł
szt
Isopropyl Myristate Mirystynian Izopropylu 500ml Zrób Swój Kosmetyk Data 19.11.2026
Isopropyl Myristate Mirystynian Izopropylu 500ml Zrób Swój Kosmetyk Data 19.11.2026

25,74 zł

Cena regularna: 42,90 zł

Najniższa cena: 30,03 zł
szt
Olejek zapachowy Słodkie wspomnienia 10ml Naturalne Aromaty Data 19.10.2026
Olejek zapachowy Słodkie wspomnienia 10ml Naturalne Aromaty Data 19.10.2026

2,80 zł

Cena regularna: 6,99 zł

Najniższa cena: 6,99 zł
szt
Olejek zapachowy Imbirowa pasja 10ml Naturalne Aromaty Data 15.10.2026
Olejek zapachowy Imbirowa pasja 10ml Naturalne Aromaty Data 15.10.2026

1,95 zł

Cena regularna: 6,49 zł

Najniższa cena: 3,25 zł
szt
Olejek Eteryczny Goździk z Grapefruitem 10ml Naturalne Aromaty Data 21.12.2026
Olejek Eteryczny Goździk z Grapefruitem 10ml Naturalne Aromaty Data 21.12.2026

7,19 zł

Cena regularna: 8,99 zł

Najniższa cena: 8,99 zł
szt
Kwas glikolowy 70% poj. 30ml Esent Data 11.2026
Kwas glikolowy 70% poj. 30ml Esent Data 11.2026

25,59 zł

Cena regularna: 31,99 zł

Najniższa cena: 31,99 zł
szt
CLEAR Oleoactif na trądzik 10 ml Esent Data 11.2026
CLEAR Oleoactif na trądzik 10 ml Esent Data 11.2026

20,34 zł

Cena regularna: 33,90 zł

Najniższa cena: 23,73 zł
Lift Oleoactif 10 ml - anti ageing Esent Data 12.2026
Lift Oleoactif 10 ml - anti ageing Esent Data 12.2026

31,60 zł

Cena regularna: 39,50 zł

Najniższa cena: 39,50 zł
szt
Olejek Eteryczny Kamfora 10ml Naturalne Aromaty Data 18.11.2026
Olejek Eteryczny Kamfora 10ml Naturalne Aromaty Data 18.11.2026

6,23 zł

Cena regularna: 8,90 zł

Najniższa cena: 8,90 zł
szt
Butelka Szklana BRĄZOWA 50ml z Pipetą ZŁOTO - BIAŁA
Butelka Szklana BRĄZOWA 50ml z Pipetą ZŁOTO - BIAŁA

4,05 zł

Cena regularna: 4,50 zł

Najniższa cena: 4,50 zł
szt
Konserwant ekologiczny z kokosa ( AMTicide Coconut) 10ml Esent Data 01.11.2026
Konserwant ekologiczny z kokosa ( AMTicide Coconut) 10ml Esent Data 01.11.2026

3,95 zł

Cena regularna: 7,90 zł

Najniższa cena: 7,90 zł
szt
Olejek Zapachowy Tiramisu 10ml Naturalne Aromaty Data 14.12.2026
Olejek Zapachowy Tiramisu 10ml Naturalne Aromaty Data 14.12.2026

4,19 zł

Cena regularna: 6,99 zł

Najniższa cena: 5,59 zł
szt
Olejek Eteryczny Kajeput 10ml Naturalne Aromaty Data 19.12.2026
Olejek Eteryczny Kajeput 10ml Naturalne Aromaty Data 19.12.2026

7,19 zł

Cena regularna: 8,99 zł

Najniższa cena: 8,99 zł
szt
Nowości
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl