Sprawdź aktualne Promocje

Złożenie zamówienia oznacza akceptację regulaminu sklepu. Po złożeniu zamówienia otrzymasz, na wskazany adres e-mail, informacje o kolejnych etapach jego realizacji. W razie konieczności obsługa sklepu będzie się z Tobą kontaktować także telefonicznie. Pamiętaj, że przysługuje Tobie prawo odstąpienia od umowy, bez podania przyczyny.

Producenci
Wosk Jojoba 500g Chmara Blend Wosk Jojoba 500g Chmara Blend
Cena:

74,90 zł

( 1 kg = 149,80 zł )
szt
zobacz więcej
Wosk Jojoba 250g Chmara Blend Wosk Jojoba 250g Chmara Blend
Cena:

43,90 zł

( 1 kg = 175,60 zł )
szt
zobacz więcej
Wosk Jojoba 1kg Chmara Blend Wosk Jojoba 1kg Chmara Blend
Cena:

139,00 zł

( 1 kg = 139,00 zł )
szt
zobacz więcej
Wosk jojoba 100g Chmara Blend Wosk jojoba 100g Chmara Blend
Cena:

18,90 zł

( 1 kg = 189,00 zł )
szt
zobacz więcej
Proszek ze skórki pomarańczy 100 g Indus Valley Proszek ze skórki pomarańczy 100 g Indus Valley
Producent: Esent
Cena:

20,90 zł

( 1 kg = 209,00 zł )
szt
zobacz więcej
Proszek z orzechów Shikakai 100 g Indus Valley Proszek z orzechów Shikakai 100 g Indus Valley
Producent: Esent
Cena:

20,90 zł

( 1 kg = 209,00 zł )
szt
zobacz więcej
Proszek Neem 100g Sattva - 5 sztuk Proszek Neem 100g Sattva - 5 sztuk
Producent: Sattva
Cena:

63,75 zł

( 1 kg = 637,50 zł )
szt
zobacz więcej
Proszek Neem 100g Sattva Proszek Neem 100g Sattva
Producent: Sattva
Cena:

14,90 zł

szt
zobacz więcej
Olejek Eteryczny Rozmaryn 10ml Naturalne Aromaty Olejek Eteryczny Rozmaryn 10ml Naturalne Aromaty
Cena:

8,99 zł

( 1 l = 899,00 zł )
szt
zobacz więcej
Olejek eteryczny Lawendowy 30ml Chmara Blend Olejek eteryczny Lawendowy 30ml Chmara Blend
Cena:

26,00 zł

( 1 l = 866,67 zł )
szt
zobacz więcej
Olejek Eteryczny Lawendowy 10ml Naturalne Aromaty Olejek Eteryczny Lawendowy 10ml Naturalne Aromaty
Cena:

8,99 zł

( 1 l = 899,00 zł )
szt
zobacz więcej
Olejek Eteryczny Eukaliptus 10ml Naturalne Aromaty Olejek Eteryczny Eukaliptus 10ml Naturalne Aromaty
Cena:

8,15 zł

( 1 l = 815,00 zł )
szt
zobacz więcej
Olejek eteryczny Estragon 10ml Naturalne Aromaty Olejek eteryczny Estragon 10ml Naturalne Aromaty
Cena:

14,99 zł

( 1 l = 1 499,00 zł )
szt
zobacz więcej
Olej z Rokitnika Nierafinowany 50ml Chmara Blend Olej z Rokitnika Nierafinowany 50ml Chmara Blend
Cena:

19,90 zł

( 1 l = 398,00 zł )
szt
zobacz więcej
Olej z Rokitnika Nierafinowany 200ml Chmara Blend Olej z Rokitnika Nierafinowany 200ml Chmara Blend
Cena:

59,90 zł

( 1 l = 299,50 zł )
szt
zobacz więcej
Olej z Pestek Jabłka Nierafinowany 50ml Esent Data 21.11.2026 Olej z Pestek Jabłka Nierafinowany 50ml Esent Data 21.11.2026
Producent: Esent
Cena:

17,94 zł

( 1 l = 358,80 zł )

Cena regularna: 29,90 zł

Najniższa cena: 29,90 zł
zobacz więcej
  • promocja

Co to jest łupież? Dlaczego powstaje?

Dla wielu łupież to przede wszystkim problem natury estetycznej. Nie lubimy jasnego „proszku” we włosach czy osiadającego na ubraniu. Chcemy zatem znaleźć skuteczne substancje na łupież, czyli takie, które pozwolą nam pozbyć się białych drobinek. Ale czym one są i dlaczego powstają? Łupież to złuszczony naskórek. Jednak to nie łuszczenie się skóry jest problemem.

Jest to bowiem proces całkowicie naturalny, a wystąpienie łupieżu nie jest jego oczywistą konsekwencją. Pojawia się on tylko wtedy, gdy podział komórek naskórka jest przyspieszony. Prowadzi do tego np. działanie niektórych grzybów, które co prawda występują na naszej skórze naturalnie, ale w określonych warunkach są w stanie namnażać się w przyspieszonym tempie. Może to wynikać z kilku czynników: przegrzewania skóry głowy, zbyt rzadkiego mycia lub niedokładnego spłukiwania. Również ogólnoustrojowe infekcje, zła dieta lub nadmierny stres mogą przyczyniać się do powstawania łupieżu.

Jak pozbyć się łupieżu? Składniki aktywne na łupież

Dostępnych jest wiele preparatów reklamowanych jako przeciwłupieżowe. Często są one jednak bardzo inwazyjne i przez to mogą negatywnie wpływać na naturalne bariery ochronne na skórze głowy. Naturalne surowce przeciwłupieżowe mogą być co najmniej równie skuteczne, a przy tym są zazwyczaj łagodniejsze. Oleje to bardzo skuteczne substancje na łupież. Olejki rozmarynowe, lawendowe, czy też z drzewa herbacianego pozwolą złagodzić dolegliwości.

Zastosować je możemy również w domowych kosmetykach przeciwłupieżowych. Jakich substancji użyć do szamponu przeciwłupieżowego DIY? Olej rycynowy czy olej kokosowy stanowią dobrą bazę do produkcji naturalnych specyfików pomocnych w zwalczaniu łupieżu.

Pielęgnacja skóry głowy z łupieżem

Nie powinno się zapominać o profilaktyce. Właściwa pielęgnacja skóry głowy z łupieżem powinna być stosowana także wtedy, gdy nie widzimy go w naszych włosach. Warto wtedy nadal korzystać ze sprawdzonych i skutecznych specyfików. Naturalne surowce przeciwłupieżowe mogą z powodzeniem wyeliminować problem, jak i zapobiec jego nawrotom.

Należy więc regularnie i dokładnie myć włosy, a także dbać o to, aby nie pozostawały na nich resztki szamponu. Dobrym pomysłem są także regularne masaże, podczas których można stosować olejki. Dobrze jest ograniczać ilość kosmetyków, z których korzystamy podczas codziennej pielęgnacji skóry. Te naturalne z pewnością będą mieć lepszy wpływ na skórę naszej głowy.

Pamiętajmy jednak, że jeśli problem jest uporczywy i nie mija, mimo że stosujemy składniki aktywne na łupież, należy skonsultować się ze specjalistą.

Produkt dnia
Promocje
Nadtlenek Wodoru 3% 500ml Stanlab Data 12.2026
Nadtlenek Wodoru 3% 500ml Stanlab Data 12.2026

11,19 zł

Cena regularna: 13,99 zł

Najniższa cena: 13,99 zł
szt
Isoamyl Laurate 200ml Chmara Blend
Isoamyl Laurate 200ml Chmara Blend

24,43 zł

Cena regularna: 34,90 zł

Najniższa cena: 27,92 zł
szt
Isoamyl Laurate 100ml Chmara Blend
Isoamyl Laurate 100ml Chmara Blend

13,93 zł

Cena regularna: 19,90 zł

Najniższa cena: 15,92 zł
szt
GSC Emulgator Do Kremu, Balsamu 1kg Zrób Swój Kosmetyk
GSC Emulgator Do Kremu, Balsamu 1kg Zrób Swój Kosmetyk

67,92 zł

Cena regularna: 79,90 zł

Najniższa cena: 79,90 zł
Ekstrakt Olejowy (Macerat) z Koniczyny Czerwonej 50ml Chmara Blend Data 09.12.2026
Ekstrakt Olejowy (Macerat) z Koniczyny Czerwonej 50ml Chmara Blend Data 09.12.2026

9,03 zł

Cena regularna: 12,90 zł

Najniższa cena: 10,32 zł
szt
Ekstrakt Olejowy (Macerat) z Koniczyny Czerwonej 150ml Chmara Blend Data 09.12.2026
Ekstrakt Olejowy (Macerat) z Koniczyny Czerwonej 150ml Chmara Blend Data 09.12.2026

20,93 zł

Cena regularna: 29,90 zł

Najniższa cena: 23,92 zł
szt
Olej z nasion Buraka zimnotłoczony nierafinowany 50ml Esent Data 10.2026
Olej z nasion Buraka zimnotłoczony nierafinowany 50ml Esent Data 10.2026

4,38 zł

Cena regularna: 21,90 zł

Najniższa cena: 6,57 zł
szt
Olejek Zapachowy Herbata Cynamonowa 10ml Naturalne Aromaty Data 20.12.2026
Olejek Zapachowy Herbata Cynamonowa 10ml Naturalne Aromaty Data 20.12.2026

4,53 zł

Cena regularna: 6,47 zł

Najniższa cena: 6,47 zł
szt
Olej z Pestek Jabłka Nierafinowany 50ml Esent Data 21.11.2026
Olej z Pestek Jabłka Nierafinowany 50ml Esent Data 21.11.2026

17,94 zł

Cena regularna: 29,90 zł

Najniższa cena: 29,90 zł
GSC Emulgator Do Kremu, Balsamu 500g Zrób Swój Kosmetyk
GSC Emulgator Do Kremu, Balsamu 500g Zrób Swój Kosmetyk

37,73 zł

Cena regularna: 53,90 zł

Najniższa cena: 43,12 zł
szt
Ekstrakt Olejowy z Palmy Sabałowej, Palma Sabałowa (Macerat) 150ml Chmara Blend Data 12.11.2026
Ekstrakt Olejowy z Palmy Sabałowej, Palma Sabałowa (Macerat) 150ml Chmara Blend Data 12.11.2026

15,75 zł

Cena regularna: 35,00 zł

Najniższa cena: 19,25 zł
szt
Isopropyl Myristate Mirystynian Izopropylu 500ml Zrób Swój Kosmetyk Data 19.11.2026
Isopropyl Myristate Mirystynian Izopropylu 500ml Zrób Swój Kosmetyk Data 19.11.2026

25,74 zł

Cena regularna: 42,90 zł

Najniższa cena: 30,03 zł
szt
Olejek zapachowy Słodkie wspomnienia 10ml Naturalne Aromaty Data 19.10.2026
Olejek zapachowy Słodkie wspomnienia 10ml Naturalne Aromaty Data 19.10.2026

2,80 zł

Cena regularna: 6,99 zł

Najniższa cena: 6,99 zł
szt
Olejek zapachowy Imbirowa pasja 10ml Naturalne Aromaty Data 15.10.2026
Olejek zapachowy Imbirowa pasja 10ml Naturalne Aromaty Data 15.10.2026

1,95 zł

Cena regularna: 6,49 zł

Najniższa cena: 3,25 zł
szt
Olejek Eteryczny Goździk z Grapefruitem 10ml Naturalne Aromaty Data 21.12.2026
Olejek Eteryczny Goździk z Grapefruitem 10ml Naturalne Aromaty Data 21.12.2026

7,19 zł

Cena regularna: 8,99 zł

Najniższa cena: 8,99 zł
szt
Kwas glikolowy 70% poj. 30ml Esent Data 11.2026
Kwas glikolowy 70% poj. 30ml Esent Data 11.2026

25,59 zł

Cena regularna: 31,99 zł

Najniższa cena: 31,99 zł
szt
CLEAR Oleoactif na trądzik 10 ml Esent Data 11.2026
CLEAR Oleoactif na trądzik 10 ml Esent Data 11.2026

20,34 zł

Cena regularna: 33,90 zł

Najniższa cena: 23,73 zł
Lift Oleoactif 10 ml - anti ageing Esent Data 12.2026
Lift Oleoactif 10 ml - anti ageing Esent Data 12.2026

31,60 zł

Cena regularna: 39,50 zł

Najniższa cena: 39,50 zł
szt
Olejek Eteryczny Kamfora 10ml Naturalne Aromaty Data 18.11.2026
Olejek Eteryczny Kamfora 10ml Naturalne Aromaty Data 18.11.2026

6,23 zł

Cena regularna: 8,90 zł

Najniższa cena: 8,90 zł
szt
Butelka Szklana BRĄZOWA 50ml z Pipetą ZŁOTO - BIAŁA
Butelka Szklana BRĄZOWA 50ml z Pipetą ZŁOTO - BIAŁA

4,05 zł

Cena regularna: 4,50 zł

Najniższa cena: 4,50 zł
szt
Konserwant ekologiczny z kokosa ( AMTicide Coconut) 10ml Esent Data 01.11.2026
Konserwant ekologiczny z kokosa ( AMTicide Coconut) 10ml Esent Data 01.11.2026

3,95 zł

Cena regularna: 7,90 zł

Najniższa cena: 7,90 zł
szt
Olejek Zapachowy Tiramisu 10ml Naturalne Aromaty Data 14.12.2026
Olejek Zapachowy Tiramisu 10ml Naturalne Aromaty Data 14.12.2026

4,19 zł

Cena regularna: 6,99 zł

Najniższa cena: 5,59 zł
szt
Olejek Eteryczny Kajeput 10ml Naturalne Aromaty Data 19.12.2026
Olejek Eteryczny Kajeput 10ml Naturalne Aromaty Data 19.12.2026

7,19 zł

Cena regularna: 8,99 zł

Najniższa cena: 8,99 zł
szt
Nowości
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl