Sprawdź aktualne Promocje

Złożenie zamówienia oznacza akceptację regulaminu sklepu. Po złożeniu zamówienia otrzymasz, na wskazany adres e-mail, informacje o kolejnych etapach jego realizacji. W razie konieczności obsługa sklepu będzie się z Tobą kontaktować także telefonicznie. Pamiętaj, że przysługuje Tobie prawo odstąpienia od umowy, bez podania przyczyny.

Producenci

Pomadki do ust, balsamy do ciała, kremy do twarzy… Osoby, które chcą zacząć swoją przygodę z samodzielnie wyprodukowanymi kosmetykami, mogą się zdziwić, że jednym z surowców bazowych dla naturalnych receptur jest… wosk kosmetyczny! W naszym sklepie znajdziesz nie tylko wysokiej jakości produkty do tworzenia autorskich kosmetyków, ale również przydatne informacje dotyczące ich zastosowania. Wosk pszczeli żółty lub biały, migdałowy, a może sojowy? Jaki wosk do kosmetyków DIY wybrać? Czy taki wosk nadaje się na świece? Poniżej znajdziesz przydatne informacje.

Wosk pszczeli biały (bielony) 100g Zrób Swój Kosmetyk

Wosk pszczeli biały (bielony) 100g Zrób Swój Kosmetyk
Wosk pszczeli biały (bielony) 100g Zrób Swój Kosmetyk


Wosk pszczeli w kosmetyce stosowany jest jako składnik m. in. kremów, maści i mydeł, balsamów, pomadek do ust. Występuje w formie płatkowanej, naturalnej lub bielonej. Dodawany do kremów i balsamów sprawia, że łatwiej się rozprowadzają i pozostawiają ochronny filtr na skórze. 

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 1 - 3 dni

Cena:

14,99 zł

( 1 kg = 149,90 zł )
szt

Wosk Carnauba 100g Chmara Blend

Wosk Carnauba 100g Chmara Blend
Wosk Carnauba 100g Chmara Blend

Wosk Carnauba wyróżnia się jako jeden z najtwardszych wosków naturalnych dostępnych na rynku. Jego unikalne właściwości pozwalają tworzyć produkty o wyjątkowej trwałości i wysokim połysku. To idealny wybór dla tych, którzy szukają niezawodnych składników do swoich kosmetyków.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 1 - 3 dni

Cena:

15,99 zł

( 1 kg = 159,90 zł )
szt

Wosk jojoba 100g Chmara Blend

Wosk jojoba 100g Chmara Blend
Wosk jojoba 100g Chmara Blend

Wosk Jojoba – naturalny składnik do nowoczesnych kosmetyków

Wosk Jojoba to ceniony surowiec kosmetyczny pozyskiwany z nasion rośliny Simmondsia Chinensis. Dzięki swojej wyjątkowej strukturze jest szeroko wykorzystywany w formulacjach kosmetycznych jako naturalny składnik wspierający konsystencję, aplikację oraz stabilność produktów pielęgnacyjnych.

W branży kosmetycznej wosk jojoba uznawany jest za jeden z najbardziej uniwersalnych składników pochodzenia roślinnego.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 1 - 3 dni

Cena:

18,90 zł

( 1 kg = 189,00 zł )
szt

Wosk pszczeli żółty naturalny 100g kosmetyczny Chmara Blend

Wosk pszczeli żółty naturalny 100g kosmetyczny Chmara Blend
Wosk pszczeli żółty naturalny 100g kosmetyczny Chmara Blend

Wosk pszczeli w kosmetyce stosowany jest jako składnik m. in. kremów, maści i mydeł, balsamów, pomadek do ust. Występuje w formie płatkowanej, naturalnej lub bielonej. Dodawany do kremów i balsamów sprawia, że łatwiej się rozprowadzają i pozostawiają ochronny filtr na skórze. 

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 1 - 3 dni

Cena:

19,90 zł

( 1 kg = 199,00 zł )
szt

Wosk sojowy C3 1kg Zrób Swój Kosmetyk

Wosk sojowy C3 1kg Zrób Swój Kosmetyk
Wosk sojowy C3 1kg Zrób Swój Kosmetyk

Naturalny w 100% wosk roślinny produkowany w USA przez koncern Cargill. Wosk sojowy z niewielką ilością dodatków w postaci olejów roślinnych jest ekologiczny i biodegradowalny.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 1 - 3 dni

Cena:

29,90 zł

( 1 kg = 29,90 zł )
szt

Wosk pszczeli biały (bielony) 250g Zrób Swój Kosmetyk

Wosk pszczeli biały (bielony)  250g Zrób Swój Kosmetyk
Wosk pszczeli biały (bielony) 250g Zrób Swój Kosmetyk


Wosk pszczeli w kosmetyce stosowany jest jako składnik m. in. kremów, maści i mydeł, balsamów, pomadek do ust. Występuje w formie płatkowanej, naturalnej lub bielonej. Dodawany do kremów i balsamów sprawia, że łatwiej się rozprowadzają i pozostawiają ochronny filtr na skórze. 

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 1 - 3 dni

Cena:

35,00 zł

( 1 kg = 140,00 zł )
szt

Wosk Carnauba 250g Chmara Blend

Wosk Carnauba 250g Chmara Blend
Wosk Carnauba 250g Chmara Blend

Wosk Carnauba to naturalny wosk roślinny, który pozyskuje się z liści palmy kopernicji (Copernicca Cerifera), rosnącej w Brazylii. Dzięki swoim niezwykłym właściwościom jest cenionym składnikiem w wielu branżach, od kosmetycznej po farmaceutyczną.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 1 - 3 dni

Cena:

36,90 zł

( 1 kg = 147,60 zł )
szt

Wosk pszczeli żółty naturalny 250g kosmetyczny Chmara Blend

Wosk pszczeli żółty naturalny 250g kosmetyczny Chmara Blend
Wosk pszczeli żółty naturalny 250g kosmetyczny Chmara Blend


Wosk pszczeli w kosmetyce stosowany jest jako składnik m. in. kremów, maści i mydeł, balsamów, pomadek do ust. Występuje w formie płatkowanej, naturalnej lub bielonej. Dodawany do kremów i balsamów sprawia, że łatwiej się rozprowadzają i pozostawiają ochronny filtr na skórze. 

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 1 - 3 dni

Cena:

39,90 zł

( 1 kg = 159,60 zł )
szt

Wosk Jojoba 250g Chmara Blend

Wosk Jojoba 250g Chmara Blend
Wosk Jojoba 250g Chmara Blend

Wosk Jojoba to ceniony surowiec kosmetyczny pozyskiwany z nasion rośliny Simmondsia Chinensis. Dzięki swojej wyjątkowej strukturze jest szeroko wykorzystywany w formulacjach kosmetycznych jako naturalny składnik wspierający konsystencję, aplikację oraz stabilność produktów pielęgnacyjnych. W branży kosmetycznej wosk jojoba uznawany jest za jeden z najbardziej uniwersalnych składników pochodzenia roślinnego.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 1 - 3 dni

Cena:

43,90 zł

( 1 kg = 175,60 zł )
szt

Wosk Carnauba 500g

Wosk Carnauba 500g
Wosk Carnauba 500g

Wosk Carnauba to naturalny wosk roślinny, który pozyskuje się z liści palmy kopernicji (Copernicca Cerifera), rosnącej w Brazylii. Dzięki swoim niezwykłym właściwościom jest cenionym składnikiem w wielu branżach, od kosmetycznej po farmaceutyczną.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 1 - 3 dni

Cena:

69,00 zł

( 1 kg = 138,00 zł )
szt

Wosk Jojoba 500g Chmara Blend

Wosk Jojoba 500g Chmara Blend
Wosk Jojoba 500g Chmara Blend

Wosk Jojoba to ceniony surowiec kosmetyczny pozyskiwany z nasion rośliny Simmondsia Chinensis. Dzięki swojej wyjątkowej strukturze jest szeroko wykorzystywany w formulacjach kosmetycznych jako naturalny składnik wspierający konsystencję, aplikację oraz stabilność produktów pielęgnacyjnych. W branży kosmetycznej wosk jojoba uznawany jest za jeden z najbardziej uniwersalnych składników pochodzenia roślinnego.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 1 - 3 dni

Cena:

74,90 zł

( 1 kg = 149,80 zł )
szt

Wosk pszczeli biały (bielony) 1kg Zrób Swój Kosmetyk

Wosk pszczeli biały (bielony)  1kg Zrób Swój Kosmetyk
Wosk pszczeli biały (bielony) 1kg Zrób Swój Kosmetyk


Wosk pszczeli w kosmetyce stosowany jest jako składnik m. in. kremów, maści i mydeł, balsamów, pomadek do ust. Występuje w formie płatkowanej, naturalnej lub bielonej. Dodawany do kremów i balsamów sprawia, że łatwiej się rozprowadzają i pozostawiają ochronny filtr na skórze. 

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: 1 - 3 dni

Cena:

115,00 zł

( 1 kg = 115,00 zł )
szt

Wosk Carnauba 1kg Chmara Blend

Wosk Carnauba 1kg Chmara Blend
Wosk Carnauba 1kg Chmara Blend

Wosk Carnauba jest naturalnym woskiem roślinnym pozyskiwanym z liści kopernicji (Copernicca Cerifera), palmy rosnącej w Brazylii.  

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 1 - 3 dni

Cena:

115,00 zł

( 1 kg = 115,00 zł )
szt

Wosk pszczeli żółty naturalny 1kg kosmetyczny Chmara Blend

Wosk pszczeli żółty naturalny 1kg kosmetyczny Chmara Blend
Wosk pszczeli żółty naturalny 1kg kosmetyczny Chmara Blend

Wosk pszczeli w kosmetyce stosowany jest jako składnik m. in. kremów, maści i mydeł, balsamów, pomadek do ust. Występuje w formie płatkowanej, naturalnej lub bielonej. Dodawany do kremów i balsamów sprawia, że łatwiej się rozprowadzają i pozostawiają ochronny filtr na skórze. 

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: 1 - 3 dni

Cena:

115,00 zł

( 1 kg = 115,00 zł )
szt

Wosk Jojoba 1kg Chmara Blend

Wosk Jojoba 1kg Chmara Blend
Wosk Jojoba 1kg Chmara Blend

Wosk Jojoba to ceniony surowiec kosmetyczny pozyskiwany z nasion rośliny Simmondsia Chinensis. Dzięki swojej wyjątkowej strukturze jest szeroko wykorzystywany w formulacjach kosmetycznych jako naturalny składnik wspierający konsystencję, aplikację oraz stabilność produktów pielęgnacyjnych.

W branży kosmetycznej wosk jojoba uznawany jest za jeden z najbardziej uniwersalnych składników pochodzenia roślinnego.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 1 - 3 dni

Cena:

139,00 zł

( 1 kg = 139,00 zł )
szt

Wosk Carnauba 3kg

Wosk Carnauba 3kg
Wosk Carnauba 3kg

Wosk Carnauba wyróżnia się jako jeden z najtwardszych wosków naturalnych dostępnych na rynku. Jego unikalne właściwości pozwalają tworzyć produkty o wyjątkowej trwałości i wysokim połysku. To idealny wybór dla tych, którzy szukają niezawodnych składników do swoich kosmetyków.

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 1 - 3 dni

Cena:

280,00 zł

( 1 kg = 93,33 zł )
szt

Kosmetyczne zastosowanie wosku – co warto wiedzieć?

Wosk jest kluczowym składnikiem zarówno kosmetyków domowej roboty, jak i tych produkowanych masowo. Znajduje się w kosmetykach służących do pielęgnacji ciała oraz kosmetykach kolorowych. Woski kosmetyczne dzielą się na:

  • woski zwierzęce – np. wosk pszczeli,
  • woski roślinne – np. wosk sojowy,
  • woski mineralne – wazelina,
  • woski syntetyczne – np. polietylen.

Ich działanie jest w dużej mierze uzależnione właśnie od tego, do jakiej grupy wosków należą. Na przykład popularny wosk pszczeli ma silne właściwości natłuszczające i odbudowujące warstwę hydrolipidową. Wykorzystuje się go również do produkcji kosmetyków do włosów czy w preparatach do depilacji.

Kosmetyczne zastosowanie wosku jest dosyć szerokie. Większość z nich jest ważnym dodatkiem, który zapewnia produkowanym kosmetykom odpowiednią konsystencję, a ich aplikację czyni bardziej komfortową. Co czyni je tak pożądanymi? Woski kosmetyczne są odporne na działanie czynników zewnętrznych, takich jak utlenianie, wilgoć czy działanie drobnoustrojów.

Wosk do kosmetyków DIY – spersonalizowane receptury i naturalne składniki

W naszym sklepie internetowym zrobswojkosmetyk.pl znajdziesz nie tylko surowce, które umożliwią Ci samodzielne stworzenie kosmetyków dopasowanych do Twoich potrzeb, ale również pomożemy Ci w szybki i prosty sposób dobrać składniki, które sprawdzą się w Twoich specyfikach. Na przykład wosk migdałowy jest doskonały do balsamów do ust czy specyfików do pielęgnacji paznokci. Wosk sojowy nadaje się idealnie do produkcji świec do masażu relaksacyjnego. Wosk pszczeli biały działa odżywczo, regenerująco, nawilżająco i ochronnie – w kremach pełni funkcję naturalnego emulgatora. Natomiast wosk pszczeli żółty działa silnie odżywczo, co sprawia, że jest chętnie wykorzystywany do produkcji kremów do rąk, pomadek do ust czy balsamów do ciała.

Wszystkie nasze woski kosmetyczne zawierają najważniejsze informacje dotyczące ich właściwości, składu czy propozycje kosmetyków, które możesz wykonać za ich pomocą. To nie tylko dawka inspiracji, ale również wielka pomoc dla początkujących wytwórców spersonalizowanych produktów kosmetycznych. Przekonaj się sam!

Zachęcamy Cię do eksperymentów i skomponowania swojej własnej gamy bezpiecznych kosmetyków, wyprodukowanych z komponentów najwyższej jakości. Wosk kosmetyczny jest bazą świec, kremów do twarzy, odżywek do włosów, masełek i balsamów do ciała, błyszczyków do ust czy wszelkich innych produktów pielęgnacyjnych.

Promocje
Nadtlenek Wodoru 3% 500ml Stanlab Data 12.2026
Nadtlenek Wodoru 3% 500ml Stanlab Data 12.2026

11,19 zł

Cena regularna: 13,99 zł

Najniższa cena: 13,99 zł
szt
Isoamyl Laurate 200ml Chmara Blend
Isoamyl Laurate 200ml Chmara Blend

24,43 zł

Cena regularna: 34,90 zł

Najniższa cena: 27,92 zł
szt
Isoamyl Laurate 100ml Chmara Blend
Isoamyl Laurate 100ml Chmara Blend

13,93 zł

Cena regularna: 19,90 zł

Najniższa cena: 15,92 zł
szt
GSC Emulgator Do Kremu, Balsamu 1kg Zrób Swój Kosmetyk
GSC Emulgator Do Kremu, Balsamu 1kg Zrób Swój Kosmetyk

67,92 zł

Cena regularna: 79,90 zł

Najniższa cena: 79,90 zł
szt
Ekstrakt Olejowy (Macerat) z Koniczyny Czerwonej 50ml Chmara Blend Data 09.12.2026
Ekstrakt Olejowy (Macerat) z Koniczyny Czerwonej 50ml Chmara Blend Data 09.12.2026

9,03 zł

Cena regularna: 12,90 zł

Najniższa cena: 10,32 zł
szt
Ekstrakt Olejowy (Macerat) z Koniczyny Czerwonej 150ml Chmara Blend Data 09.12.2026
Ekstrakt Olejowy (Macerat) z Koniczyny Czerwonej 150ml Chmara Blend Data 09.12.2026

20,93 zł

Cena regularna: 29,90 zł

Najniższa cena: 23,92 zł
szt
Olej z nasion Buraka zimnotłoczony nierafinowany 50ml Esent Data 10.2026
Olej z nasion Buraka zimnotłoczony nierafinowany 50ml Esent Data 10.2026

4,38 zł

Cena regularna: 21,90 zł

Najniższa cena: 6,57 zł
szt
Olejek Zapachowy Herbata Cynamonowa 10ml Naturalne Aromaty Data 20.12.2026
Olejek Zapachowy Herbata Cynamonowa 10ml Naturalne Aromaty Data 20.12.2026

4,53 zł

Cena regularna: 6,47 zł

Najniższa cena: 6,47 zł
szt
Olej z Pestek Jabłka Nierafinowany 50ml Esent Data 21.11.2026
Olej z Pestek Jabłka Nierafinowany 50ml Esent Data 21.11.2026

17,94 zł

Cena regularna: 29,90 zł

Najniższa cena: 29,90 zł
szt
GSC Emulgator Do Kremu, Balsamu 500g Zrób Swój Kosmetyk
GSC Emulgator Do Kremu, Balsamu 500g Zrób Swój Kosmetyk

37,73 zł

Cena regularna: 53,90 zł

Najniższa cena: 43,12 zł
szt
Ekstrakt Olejowy z Palmy Sabałowej, Palma Sabałowa (Macerat) 150ml Chmara Blend Data 12.11.2026
Ekstrakt Olejowy z Palmy Sabałowej, Palma Sabałowa (Macerat) 150ml Chmara Blend Data 12.11.2026

15,75 zł

Cena regularna: 35,00 zł

Najniższa cena: 19,25 zł
szt
Isopropyl Myristate Mirystynian Izopropylu 500ml Zrób Swój Kosmetyk Data 19.11.2026
Isopropyl Myristate Mirystynian Izopropylu 500ml Zrób Swój Kosmetyk Data 19.11.2026

25,74 zł

Cena regularna: 42,90 zł

Najniższa cena: 30,03 zł
szt
Olejek zapachowy Słodkie wspomnienia 10ml Naturalne Aromaty Data 19.10.2026
Olejek zapachowy Słodkie wspomnienia 10ml Naturalne Aromaty Data 19.10.2026

2,80 zł

Cena regularna: 6,99 zł

Najniższa cena: 6,99 zł
szt
Olejek zapachowy Imbirowa pasja 10ml Naturalne Aromaty Data 15.10.2026
Olejek zapachowy Imbirowa pasja 10ml Naturalne Aromaty Data 15.10.2026

1,95 zł

Cena regularna: 6,49 zł

Najniższa cena: 3,25 zł
szt
Olejek Eteryczny Goździk z Grapefruitem 10ml Naturalne Aromaty Data 21.12.2026
Olejek Eteryczny Goździk z Grapefruitem 10ml Naturalne Aromaty Data 21.12.2026

7,19 zł

Cena regularna: 8,99 zł

Najniższa cena: 8,99 zł
szt
Kwas glikolowy 70% poj. 30ml Esent Data 11.2026
Kwas glikolowy 70% poj. 30ml Esent Data 11.2026

25,59 zł

Cena regularna: 31,99 zł

Najniższa cena: 31,99 zł
szt
CLEAR Oleoactif na trądzik 10 ml Esent Data 11.2026
CLEAR Oleoactif na trądzik 10 ml Esent Data 11.2026

20,34 zł

Cena regularna: 33,90 zł

Najniższa cena: 23,73 zł
szt
Lift Oleoactif 10 ml - anti ageing Esent Data 12.2026
Lift Oleoactif 10 ml - anti ageing Esent Data 12.2026

31,60 zł

Cena regularna: 39,50 zł

Najniższa cena: 39,50 zł
szt
Olejek Eteryczny Kamfora 10ml Naturalne Aromaty Data 18.11.2026
Olejek Eteryczny Kamfora 10ml Naturalne Aromaty Data 18.11.2026

6,23 zł

Cena regularna: 8,90 zł

Najniższa cena: 8,90 zł
szt
Butelka Szklana BRĄZOWA 50ml z Pipetą ZŁOTO - BIAŁA
Butelka Szklana BRĄZOWA 50ml z Pipetą ZŁOTO - BIAŁA

4,05 zł

Cena regularna: 4,50 zł

Najniższa cena: 4,50 zł
szt
Konserwant ekologiczny z kokosa ( AMTicide Coconut) 10ml Esent Data 01.11.2026
Konserwant ekologiczny z kokosa ( AMTicide Coconut) 10ml Esent Data 01.11.2026

3,95 zł

Cena regularna: 7,90 zł

Najniższa cena: 7,90 zł
szt
Olejek Zapachowy Tiramisu 10ml Naturalne Aromaty Data 14.12.2026
Olejek Zapachowy Tiramisu 10ml Naturalne Aromaty Data 14.12.2026

4,19 zł

Cena regularna: 6,99 zł

Najniższa cena: 5,59 zł
szt
Olejek Eteryczny Kajeput 10ml Naturalne Aromaty Data 19.12.2026
Olejek Eteryczny Kajeput 10ml Naturalne Aromaty Data 19.12.2026

7,19 zł

Cena regularna: 8,99 zł

Najniższa cena: 8,99 zł
szt
Nowości
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl